Miniseriál díl 4: UV lampy

Představili jsme si základní techniku nehtové modeláže, povídali jsme si o UV gelech a jejich využití v praxi, a teď se dostává ke slovu základní vybavení profesionálního studia i domácího zkrášlování – UV lampa vhodná pro polymeraci, neboli vytvrzení UV gelu.

Gely pro nehtovou modeláž netvrdnou na denním světle. Reagují s UVA zářením. Zkratka UV znamená ultrafialové. Toto záření jsou schopny vytvářet výbojky neboli zářivky. Nás zajímají ty, které jsou speciálně určené pro nehtovou modeláž.

UV lampy se od sebe liší nejen designem a kvalitou, ale především výkonem. Jsou osázeny zářivkami s výkonem zpravidla 9 wattů, liší se obvykle jejich množství, které výkon lampy udává.

Pro domácí využití jsou dostačující UV lampy s nižším výkonem, existují však i takové, které mají šest zářivek a disponují tedy výkonem až 54 wattů! Uspokojivým průměrem vhodným i pro profesionální využití jsou zpravidla čtyři zářivky. Celkový výkon UV lampy je tedy 36 wattů.

Čas potřebný k perfektnímu vytvrzení v lampě se liší podle stáří žárovek a také dle typu gelu. Obvykle jde o 2 až 3 minuty v jedné vrstvě gelu. Zářivky je třeba pravidelně vyměňovat, doporučuje se výměna po nasvícení přibližně 300 hodin. Práce se starými zářivkami je i nadále možná, ale je třeba počítat s delší dobou polymerace, která se tak může prodloužit až o jednu minutu u jedné vrstvy.

Další lampy a gely:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *