Jak zpevnit nehty: babské rady, které vám pomohou!

Slabé, lámavé a roztřepené nehty nepotěší nikoho z nás. Jejich kvalitě můžete samozřejmě pomoci speciálními přípravky a vnitřně podpořit obnovu svých nehtů pomocí speciálních vitamínů. My vám ovšem přinášíme 3 jednoduché ale účinné tipy, jak zpevnit nehty. Babské rady vás v podstatě nic nestojí, využijete suroviny, které máte doma a v žádném případě si jimi nijak neublížíte.

Olivový olej jako kosmetický zázrak

Olivový olej využijete nejen v kuchyni při přípravě skvělých pokrmů, ale své uplatnění najde též v péči o tělo. Hodí se do různých peelingů, můžete z něj připravit účinný vyživující balzám na vlasy a dokáže pomoci i vašim nehtům. Olej stačí mírně zahřát. Dejte ale pozor, abyste se nepopálili! Konečky prstů potom ponořte do olejové lázně a nechte působit.

Alternativou je také využití jednorázových plastových rukavic, jaké se obvykle používají na barvení vlasů. Ruce důkladně promažte olivovým olejem a poté požádejte někoho, aby vám rukavice opatrně nasadil. Nechte působit asi 30 minut, olej umyjte a aplikujte výživný krém.

Podceňovaný pomocník: vazelína

Kosmetická vazelína je vnímána poněkud rozporuplně. V péči o nehty je ale neocenitelná. Na pomoc si vezměte bavlněné rukavice a večer si ruce řádně promastěte. Rukavice si potom ponechejte celou noc a ráno uvidíte ten zázrak.

Domácí maska z vajec a medu

A máme pro vás poslední návod, jak zpevnit nehty. Babské rady často využívají suroviny, které běžně objevíme v našich kuchyní. A ani zde neuděláme výjimku. Připravte si jeden žloutek, lžíci medu a přibližně stejné množství mléka. Vše umístěte do mističky a metličkou řádně vyšlehejte do jednolité pěny. Do ní špičky prstů ponořte, nebo vzniklý krém natřete na celé ruce. Nechte působit asi patnáct minut a následně smyjte.

Další lampy a gely: