Miniseriál díl 6: Tvary nehtů

Při modeláži nehtů nevolíme jen barevné provedení a délku. Můžeme ovlivnit také výsledný tvar nehtu. Věnovat pozornost tomuto aspektu je velmi důležité, protože právě tvar rozhoduje o celkovém vzhledu nehtového dílka.
Při volbě tvaru má samozřejmě poslední slovo klientka. Je však dobré s ní toto konzultovat a dbát při tom na přirozený tvar nehtu, a také věk a celkový vzhled a kondici rukou. Existuje mnoho typů, představíme si ty nejoblíbenější.

Kulaté. Kulaté nehty jsou přirozené, působí velmi konzervativně, jsou stále moderní a velmi oblíbené. Velké ruce se širokými lůžky dokáže tento tvar opticky zúžit. Používá se i u mužů.

Hranaté. Rovné okraje, ostré hrany a precizní C-oblouk. Oblíbený základ pro tzv. francouzskou manikúru. Nehet opticky zkrátí, proto se hodí spíše pro delší lůžko.

Oválné. Jemný tvar, velmi ženský. Hodí se pro všechny typy nehtů. Opticky mírně prodlužuje.

Squoval. Nehty se zaoblenými okraji máme všichni od přírody. Jedná se o nejběžnější tvar typický pro přírodní, i gelové nehty. Líbivý kompromis mezi hranatými a kulatými nehty. Přirozeně opticky prodlouží krátké lůžko.

Špičaté. Extravagantní tvar, který se těší vzrůstající oblibě. Sluší zejména štíhlým rukám s dlouhými prsty, ale i krátká lůžka dokáže opticky prodloužit. U tohoto tvaru je třeba víc, než u jiných tvarů klást velký důraz na precizní zpracování.

Další lampy a gely:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *