Úvod

Nejlepší UV lampy na nehty dle testů a recenzí 2023

Autor: Helena Hrubá
Aktualizováno

Zrecenzovali jsme 6 UV lamp na nehty, které jsme našli na trhu a které nás nejvíce zaujaly cenou a funkcemi, které nabízejí. Vybrat tu nejlepší UV lampu na nehty teď pro vás tedy bude mnohem jednodušší.

V tabulce níže můžete najít náš výběr nejlepší UV lamp na nehty pro rok 2021. Ke každé přikládáme i odkaz na obchod, ve kterém ji můžete najít. Doporučujeme si recenzi před koupí přečíst, ať víte, do čeho jdete.

 „Vybrat správnou lampu je základ úspěchu. Ušetří vám to čas, peníze i nervy. Doporučuji výběru UV lampy věnovat náležitou pozornost.“

Karolína Stejskalová, majitelka nehtového studia


Tip: Srovnání nejlepších UV lamp na nehty najdete i na slovenském recenzním portálu arecenze.sk.

Test UV lamp na nehty 2021

Obrázek Název Cena
UV/LED LAMPA EXCELLENT PRO 48W HOME BÍLÁ – Nejlepší poměr cena-výkon 1 490 Kč na www.rajnehtu.cz
UV/LED LAMPA EXCELLENT PRO 48W – Nejlepší nehledě na cenu 1 950 Kč na www.rajnehtu.cz 
UV/LED LAMPA 48W X10 – Dobrá varianta za nízkou cenu 1250 Kč na www.rajnehtu.cz
DUAL UV/LED LAMPA 54W 2 350 Kč na www.rajnehtu.cz
DUAL UV/LED LAMPA 48W S5 1 590 Kč na www.rajnehtu.cz
UV/LED LAMPA EXCELLENT PRO 24W SUN MINI2 – BÍLÁ 690 Kč na www.rajnehtu.cz

Výrobce

U všech lamp, kde neuvádíme výrobce, se jedná o neznačkové lampy, což však neznamená jejich nižší kvalitu. Nemusíte se ničeho bát, neboť i když je lampa značková, je téměř jistě vyráběna v Číně jako každá jiná. Neznačkové lampy bývají levnější a kvalitou na stejné úrovni jako značkové lampy. Doporučujeme tedy nebrat zvláštní ohled na to, jestli je lampa značková, nebo ne.

Rozdíl mezi UV a LED lampami

Před výberem lampy je nutné se soustředit mimo jiné na zdroj světla, které je používané na tvrzení gelu. Na trhu jsou LED lampy a UV lampy, rozdíl mezi LED a UV lampou vám vysvětlíme v tabulce níže.

Obecně jsou UV lampy lepší pro většinu zákazníků, protože jsou levnější a lze je použít na všechny typy gelů. Jejich nevýhoda je, že musíte pravidelně vyměňovat žárovky a na vytvrzení gelu čekáte o chvíli déle. LED lampy jsou dražší, je nutné kupovat gely speciálně pro LED technologii, ale nemusíte vyměňovat žárovky a čekáte menší čas na vytvrzení gelu.

UV LED
Cena Levnější Obecně dražší
Čas vytvrzení laku Zhruba 2 minuty Zhruba 30 sekund
Efektivnost Využívá více energie (méně efektivní) Více efektivní a eco-friendly
Životnost žárovek Nutná pravidelná výměna Vydrží roky, stejně jako lampa
Typ gelu Jakýkoli typ gelu Speciálně pro LED

 

Recenze UV LAMPY NA NEHTY UV/LED lampa Excellent Pro 48W Home

Nejlepší v poměru cena-výkon

Model UV/LED lampy Excellent Pro 48W Home zaujímá zlatou střední cestu mezi cenou a velkým množstvím funkcí. Bude se líbit každému, kdo chce vytvrzovač laku na nehty s dostatečným výkonem a širšími možnostmi ovládání.

Jednou z věcí, která vás na výrobku jistě ihned zaujme, je rozložitelná konstrukce. Dno k hořejšku přichytává pomocí magnetu. LED/UV lampu můžete využívat s dolní částí i bez ní. Možnost přizpůsobení je vždy plusem, avšak například při transportu v tašce nebudou oba díly držet pevně pohromadě. Tento model lze použít na ruce i na nohy. Má nenápadný design v neutrální bílé barvě bez výrazných prvků. Na těle přístroje se nachází LCD displej a ovládací tlačítka. S jejich pomocí si můžete nastavit časovač ve čtyřech režimech. Výkon se dá přizpůsobit ve dvou úrovních. Díky funkci nízké teploty se nemusíte bát pocitu pálení. Ve výbavě této LED/UV lampy na nehty také najdete automatický senzor. O provoz se stará 24 ks duálních diod a výkon velký 48 W.

UV/LED lampa Excellent Pro 48W Home s magnetickým dnem se hodí pro náročné a pravidelné uživatelky, které si chtějí domů pořídit opravdu výkonnou a dle vlastních představ nastavitelnou lampu s na rychlé a přitom k pokožce šetrné zasychání laku.

Najít lampu v obchodě

KLADY

Dobrý poměr výkonu a velikosti

Dostatečný počet diod

Funkce senzoru a časovače

Nenápadný design

ZÁPORY

Nadprůměrná cena

Každému nemusí vyhovovat magnetické dno

Technické specifikace

Výkon (W): 48

 Počet diod: 24 ks duálních LED

Režimy intenzity: standardní, s nízkou teplotou

Režimy časovače (sekund v chodu): 10, 30, 60, 99

Rozměry (mm): 200 × 177 × 98

 

Najít lampu v obchodě

Recenze UV LAMPY NA NEHTY UV/LED lampa Excellent Pro 48W

Excellent Pro 48W patří nejen dle svého názvu k profesionálním UV/LED lampám na vytvrzování laku na nehty. Může se pochlubit perfektní kvalitou zpracování, řadou režimů intenzity výkonu, časovačem i velkým množstvím duálních diod.

Na této UV/LED lampě najdete nadstandardní počet 36 ks duálních diod. Výkon činí dostatečných 48 W. Jedná se o velmi účinné zařízení, které se hodí i pro časté užívání. Má vysokou odolnost a kvalitní zpracování. Vyznačuje většími rozměry. Prostornost spolu s ergonomickým tvarem umožňují použití na ruce i na nohy. Dno výrobku je pevně spojené s horní částí. V rámci funkční výbavy zde najdete displej, automatický senzor, časovač s velkým počtem dob provozu a režimy intenzity výkonu – vybrat si může ze standardního, dvojnásobně účinného i teplotně šetrného módu. V tomto ohledu se liší od základních UV/LED lamp, které takto široké přizpůsobení nenabízejí.

Poměrně dražší UV/LED lampa Excellent Pro 48W najde uplatnění při domácím i profesionálním použití. Jedná se o jeden z nejlepších modelů, který má na rozdíl od konkurence mnoho režimů intenzity a nadstandardní počet duálních diod.

Najít lampu v obchodě

KLADY

Mimořádně kvalitní zpracování

Tři režimy provozu

Velký počet diod

Funkce senzoru a časovače

Hezký design

ZÁPORY

Dražší

Nadprůměrné rozměry

Technické specifikace

 Výkon (W): 48

 Počet diod: 36 ks duálních LED

 Režimy intenzity: standardní, dvojitý výkon, s nízkou teplotou

 Režimy časovače (sekund v chodu): 10, 30, 60, 99

 Rozměry (mm): 210 × 207 × 103

Najít lampu v obchodě

Recenze UV LAMPY UV/LED lampa 48W X10

Na UV/LED lampě 48W X10 oceňujeme především nízkou pořizovací cenu v kombinaci s dostatečně vysokým výkonem. Malé a kompaktní provedení z ní dělá velmi praktického pomocníka vhodného i na cesty.

Ačkoliv tato LED/UV lampa patří do nižší cenové kategorie, dostatečným výkonem 48 W se vyrovná i pokročilým modelům. Osazení diodami je však o něco nižší. Najdete zde 12 ks duálních LED. Menší počet však zapříčiňují i kompaktní rozměry. Díky nim se lampa na nehty X10 snadno přenáší, lehce se s ní manipuluje a hodí se i pro cestování. Konstrukčně se skládá jen z horní části bez dna. Přes USB ji můžete zapojit i do počítače. Praktičnosti rovněž přispívá opravdu snadné ovládání. Na výběr máte ze čtyř základních režimů časovače. Více stupňů intenzity záření ale výrobek nenabízí. V rámci funkcí je ještě třeba zmínit automatický snímač a displej.

UV/LED lampa 48W X10 si najde své zákazníky nejen díky příjemně nízké ceně. Sice nedisponuje šálou režimů, zato je prakticky malá, skladná a dobře se přenáší. Ačkoliv se jedná o základní model, má dostatečný výkon a kvalitní zpracování. „

Najít lampu v obchodě

KLADY

Nízká cena

Malá velikost

Vhodné na přenášení a cestování

Velmi snadná obsluha

Funkce senzoru a časovače

ZÁPORY

Méně diod

 Žádné režimy

Technické specifikace

 Výkon (W): 48

 Počet diod: 12 ks duálních LED

 Režimy intenzity: standardní

 Režimy časovače (sekund v chodu): 30, 60, 90

 Rozměry (mm): 188 × 179 × 80

Najít lampu v obchodě

Recenze DUAL UV/LED LAMPY 54 W

Top produkt v této kategorii se opravdu snažil vyjít svým uživatelům vstříc. Snadné přenášení zajistí sklopná rukojeť, časové údaje se zobrazují na LCD displeji. Velkou výhodou je nabízený režim s nízkou teplotou – díky němu je celý proces příjemnější a vyhnete se pocitu pálení, který se při vytvrzování klasickými vysokými teplotami může dostavit. Časovač lze zapnout na 10, 30 a 60 vteřin, nebo může lampa svítit neustále.

Dno lampy je magnetické a tudíž snadno odnímatelné. Lampu tak budete moci použít i pro nehty u nohou. O záření se stará 36 duálních LED diod.

Najít lampu v obchodě

KLADY

Vysoký výkon

Nízkoteplotní režim

Technické specifikace

 Senzor pohybu: Ano

 Počet diod: 36

Rozměry: 228x207x109 mm

 Odnímatelná podložka: Ano

 Výkon: 54W

 Displej: Ano

 Typ zářivek: DUAL LED

 Časovač: Ano

 Zvuková signalizace: Ne

 Ventilátor: Ne

Najít lampu v obchodě

Recenze DUAL UV/LED LAMPY 48W S5

I střední produkt v této kategorii disponuje pohybovým senzorem a velmi kvalitním výkonem. A i zde najdete režim s nízkou teplotou, díky kterému bude proces pro vaše ruce příjemnější. Časovač v tomto případě můžete nastavit na 10, 30 nebo 60 vteřin. Lampu také můžete nastavit tak, aby svítila neustále. O výkon se v tomto případě stará 24 duálních LED zářivek.

Najít lampu v obchodě

KLADY

 Vysoký výkon

Nízkoteplotní režim

Technické specifikace

 Senzor pohybu: Ano

 Počet diod: 24

Rozměry: 220x195x105 mm

 Odnímatelná podložka: Ano

 Výkon: 48W

 Displej: Ano

 Typ zářivek: DUAL LED

 Časovač: Ano

 Zvuková signalizace: Ne

 Ventilátor: Ne

Najít lampu v obchodě

Recenze UV/LED LAMPY EXCELLENT PRO 24W SUN MINI2 – BÍLÁ

I mezi duálními lampami můžeme narazit na levné modely a lampa Excellent Pro 24W SUN MINI2 je toho důkazem. Její největší výhodou jsou malé rozměry a skladovatelnost. Lze totiž sklopit nožičky a lampa je tak kompaktní a vhodná klidně i na cestování. Nemůžete od ní však již očekávat takový výkon. 15 duálních LED diod dá dohromady pouze 24 W, což je mezi námi vybranými produkty vůbec nejméně a pro profesionální využití tedy tuto lampu nedoporučujeme.

Najít lampu v obchodě

KLADY

Kompaktní, malé rozměry

ZÁPORY

Nižší výkon

 Chybí pohybový senzor

Technické specifikace

 Senzor pohybu: Ne

 Počet diod: 15

Rozměry: 228x125x24 mm

 Výkon: 24W

 Displej: Ne

 Typ zářivek: DUAL LED

 Časovač: Ano

 Zvuková signalizace: Ne

 Ventilátor: Ne

Najít lampu v obchodě

Jak vybrat UV lampu na nehty

Vzhledem k tomu, že UV lampu na nehty nekupujete každý den, buďte při výběru opatrní a zohledněte hned několik kritérií. Ještě před jejich popisem ale považujeme za důležité vyvrátit některé mýty týkající se škodlivosti UV lamp. Zamyslete se také, zda zvolíte právě technologii UV, nebo některé ze dvou dalších řešení. Každé z nich má své výhody a nevýhody. Následně zvolte druh UV zářivky a požadovaný výkon.

Nezapomeňte vybrat vhodný systém napájení. V současné době můžete volit mezi pevnými modely pro domácí použití, tak i kousky, které jsou určeny na cesty. Jistou roli sehrává i designové provedení, které by mělo kombinovat zajímavý vzhled s praktičností. V neposlední řadě prověřte displej, pokud je tedy nějakým zvolený model vybaven.

V závěru nákupu se zaměřte na nejrůznější doplňkové funkce a příslušenství, kterými výrobci zvyšují využitelnost svých produktů. Jestliže se jedná o vaši první UV lampu na nehty, možná se budete potřebovat seznámit se základními principy jejího používání. Zajímejte se také o specifické vlastnosti jednotlivých druhů laků. 

Jak vybrat UV lampu na nehty stručně:

  • Zvolte vhodný typ – zamyslete se nad tím, zda opravdu chcete UV lampu, nebo spíše využijete dražší LED či CCFL technologie
  • Vyberte požadovaný výkon a druh zářivky – jestliže potřebujete, aby gel vysychal opravdu rychle, hledejte alespoň 36 W, pro domácí použití si vystačíte se zářivkami s rychlým startem, pomalý náběh ale zase prodlouží životnost svítidla
  • Zkontrolujte druh napájení – pokud často cestujete, sáhněte pro cestovní model, pokud nehty lakujete pouze v teple domova, vyplatí se lampa k zapojení do sítě
  • Prověřte design a funkce – zkontrolujte, zda lampa na nehty odpovídá lazení vašeho pokoje nebo salonu, zamyslete se nad tím, které doplňkové funkce potřebujete a zda je daná lampa vybavena displejem
  • Prostudujte si instrukce a zvolte vhodný gel – před prvním použitím se informujte o tom, jak se UV lampa na nehty používá a vyberte gel, který svými vlastnostmi odpovídá vašim nehtům

Mýty o škodlivosti

Okolo účinků UV lamp na kvalitu nehtů a zdraví obecně se v poslední době rozšířila řada mýtů. Asi tím nejčastějším bývá tvrzení, že UV záření může způsobit rakovinu kůže. Jeho šiřitelé argumentují negativním vlivem ultrafialového záření ze slunce. Nicméně zářivky v lampách jsou přibližně 7,5krát slabší než sluneční paprsky. Riziko je v tomto případě ještě nižší než u tolik oblíbených solárií.

Další tvrzení se týká rizika pro těhotné ženy. Vzhledem k tomu, že se UV lampa využívá pro úpravu nehtů, paprsky zasahují pouze oblast kůže na rukou. Odtud se k plodu v děloze prakticky nemají šanci dostat. Poslední mýtus nás zase varuje před poškozením nehtů. Nehty jsou ovšem samy o sobě mrtvou tkání, těžko je tak může záření nějak poškodit. Negativní projevy obvyklé způsobuje špatně zvolený lak na nehty či neodborné zacházení.

Typ

Hlavní úkol lampy spočívá v zajištění rychlého zaschnutí laku na nehty. V současné době se využívají tři základní druhy – UV lampy, LED lampy a CCFL lampy. Nejstarší UV technologie bývá k dispozici za nejnižší cenu, může být využita ve spojení s jakýmkoliv lakem a snadno se obsluhuje. Počítejte však s delší dobou zasychání laku, nižší efektivitou a nutností pravidelné výměny zářivek. I přes uvedené nevýhody si mezi zákaznicemi udržují oblibu.

Lampy vybavené LED technologií jsou vývojově novější a cenově nákladnější. Můžete je však využít pouze ve spojení se speciálními laky pro LED lampy. Jejich provoz je energeticky nenáročný díky úsporným zářivkám, jejichž životnost bývá delší než 5 000 hodin. Výhodou je také rychlejší zaschnutí materiálu. Postupně začínají zejména z profesionálních kosmetických provozů UV technologii vytlačovat. 

Nejdražší skupinou jsou duální lampy na nehty CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamp). Zajišťují opravdu rychlé vytvrzení všech druhů laku při velmi nízkých nákladech na energii. Životnost spirály přesahuje 35 000 hodin, což v zásadě znamená doživotní fungování. V současné době se ovšem jedná o zařízení určené do luxusních salonů, kterým se jejich pořízení vyplatí.

Druh UV zářivky

V současné době můžete volit ze dvou základních druhů UV zářivek:

 • Zářivky s pomalým startem – značeny A, při sepnutí problikávají, vyšší cena, delší životnost
 • Zářivky s delším startem – značeny DC, okamžité rozsvícení, nižší cena, kratší životnost

Při výběru se zamyslete zejména nad tím, jak často budete lampu používat. Jestliže potřebujete jen občas nechat zaschnout lak, vystačíte si s rychlými kousky, u kterých oceníte okamžitý náběh. Naproti tomu pro profesionální použití jsou vhodné zářivky s delším startem, které se sice chvilku rozehřívají, ale vydrží výrazně delší dobu.

Výkon

Mezi důležité parametry řadíme také výkon zářivky. Udává se ve wattech a určuje, jak rychle dojde k vytvrzení gelu na nehtech. Obecně tedy platí, že čím vyšší výkon je, tím rychleji lak vysuší. Nejlevnější lampy začínají na 9 W, obvykle se však jedná o cestovní modely, které jsou doporučovány pouze pro nouzové použití. Vysychání laku totiž zabere zhruba pět minut. 

Za jakýsi standard je považována hodnota 36 W, která nabízí ideální poměr mezi cenou a výkonem. Není proto divu, že jej nabízí většina prodávaných modelů. K vysušení laku potřebují pouze dvě minuty.

Nejnáročnější zákaznice a profesionálky by měly pátrat po nejvýkonnějších lampách na trhu, které nabízejí výkon ve výši 45 W. Jedná se sice o poměrně nákladnou investici, ale nehty jsou suché již po minutě a půl.

Systém napájení

UV lampa potřebuje ke svému fungování elektrickou energii. Podle využitých zdrojů se rozlišují dva druhy přístrojů:

 • Cestovní lampy – napájeny bateriemi
 • Klasické lampy – napájeny ze sítě

Vždy počítejte s tím, že ze sítě napájené UV lampy se vyznačují výrazně vyšším výkonem než akumulátorové modely. Svědčí o tom i hodnoty výkonu uvedené v předcházející kapitole. 

Design

Významnou roli při nákupu UV lampy na nehty bezesporu hraje i designové provedení zvoleného kousku. Na trhu naleznete přehršel variant rozdílných tvarů, barev i velikostí, a tak není problém zvolit kousek, který vhodně doplní váš kosmetický koutek nebo studio. Vždy se ale snažte nepředřazovat vzhled výrobku před jeho technické parametry. 

Základním výrobním materiálem bývá plast. Od ceny modelu se obvykle odvíjí jeho odolnost a kvalita zpracování.

Displej

Jestliže jste se rozhodli pro dražší model, prověřte si provedení displeje, kterým bude s největší pravděpodobností vybaven. Měl by přehledně zobrazovat nastavení UV lampy, zbývající čas, životnost UV zářivky a další důležité informace. U levnějších lamp si obvykle musíte vystačit se základním ovládáním a zvukovým signálem, který vás upozorní na skončení práce.

Funkce

Rozdílů mezi jednotlivými modely standardně nebývá mnoho, proto se výrobci snaží neustále přicházet s novými funkcemi. Ty jednak zvyšují komfort při používání UV lampy na nehty, jednak pomáhají zvýšit životnost daného modelu. Přehled těch nejvýznamnějších naleznete v následující tabulce:

Funkce K čemu slouží
Pohybový snímač Automatické zapnutí UV lampy po vložení prstů
Ventilátor Urychlení vysychání laku
Zvuková signalizace Upozornění UV lampy, která zůstává zapnutá 
Časovač Možnost nastavení času vypnutí lampy
Reflexní základní deska Pro rovnoměrné a čisté vytvrzení nehtů

Jak používat UV lampu na nehty

Jestliže jste si zakoupili svou první UV lampu na nehty, důkladně si prostudujte návod k použití. Lampa totiž nastupuje až v poslední fázi nehtové modeláže. Nejprve tedy důkladně opilujte špičky nehtů a zbavte se nevzhledné nehtové kůžičky. Následně aplikujte kosmetický primér a přistupte k nanášení gelu. Snažte se pokrýt celý nehet až k okraji a nedotýkejte se při tom kůžičky. Nanášejte pokud možno rovnoměrnou a tenkou vrstvičku.

Nyní nastal čas pro UV lampu. Ruku s naneseným gelem do ní vložte a vyčkejte a ponechejte prsty v zařízení po dobu potřebnou k rychlému schnutí laku. V případě, že nanášíte více vrstev, nechte každou z nich v UV lampě vytvrdnout, díky čemuž docílíte delší životnosti a lesklého vzhledu nehtů.

Typy gelů

Hlavní výhoda UV lamp spočívá v možnosti jejich využití se všemi dostupnými typy gelů. V současné době se jedná o speciální UV gely na nehty, gel laky a akrylové gely. Vzhledem k tomu, že se od sebe poměrně výrazně liší, věnujeme každému z nich samostatnou podkapitolu.

UV gely na nehty

UV gely na nehty byly vyvinuty přímo pro UV lampy. Můžete je však stejně efektivně nanášet i pomocí LED nebo CCFL lamp. Hlavní pozitivum tohoto materiálu spočívá v jeho dlouhé životnosti, která při správném vytvrzení přesahuje 5 týdnů. Při domácí aplikaci si dávejte pozor na skutečnost, že gel poměrně rychle usychá a v extrémních případech k jeho aplikaci nebudete potřebovat ani lampu.

Vzhledem tvrdosti UV gelu ponechejte jeho případné odstranění vždy na profesionálovi. Neodborný přístup totiž může poměrně výrazně poškodit nehty, které se ze zásahu vzpamatují až po několika dlouhých týdnech nebo měsících. 

Gel laky

Druhým oblíbeným typem jsou tzv. gel laky. Oblíbené jsou zejména mezi zákaznicemi, které svou nehtovou modeláž provádějí doma. Jejich aplikace je velmi jednoduchá a při optimálním nanášení vydrží déle než 3 týdny. Aplikace je v zásadě podobná jako u klasického laku na nehty. Také jeho odstranění zvládnete bez větších problémů i v domácích podmínkách. Vzhledem k nižší hustotě se příliš nehodí pro zdobení kamínky nebo 3D prvky.

Akryl

Majitelky citlivějších nehtů se sklonem k lámání by měly sáhnout po akrylu. Tento netečný materiál se vyznačuje dlouhou životností a odolností vůči vnějším vlivům. Na rozdíl od UV gelu a gel laku vypadá mnohem přirozeněji a mnohdy se tenká vrstva průhledného akrylu používá i na přírodní nehty. Výhodou je také možnost jeho libovolného prodlužování, zkracování a zdobení kamínky i 3D motivy.

Doplňkové nástroje

Jestliže si chcete dopřát opravdu kvalitní nehtovou modeláž, jistě využijete i další nástroje. Jedná se zejména o brusku na nehty, která nahradí ruční pilník, snadno a rychle odstraní starý lak i případnou přerostlou kůžičku. V obchodech se standardně rozlišují pomocníci pro domácí použití a profesionální salony. Jestliže vám prach vznikající při broušení vadí, není nic jednoduššího než si zakoupit odsávačku prachu vybavenou ventilátorem.

Cena

Nabídka UV lamp na nehty není zatím příliš široká a čítá něco málo přes 20 modelů. Liší se způsobem napájení, designovým provedením a především výkonem, který udává, jak rychle lak na nehtech zaschne. 

Do 500 Kč

Nejnižší cenová kategorie UV lampa je ohraničena cenovkou 500 Kč. Naleznete v ní modely určené všem zákaznicím, které často cestují a občas nemohou jinak než si nalakovat nehty na hotelovém pokoji. Výkon se pohybuje od 9 do 32 W. Samozřejmostí jsou zářivky s rychlým startem, které fungují okamžitě po zapnutí. Neočekávejte žádnou pokročilejší výbavu ani displej. 

Od 500 Kč do 1 000 Kč

Ve střední třídě již naleznete technicky mnohem dokonalejší kousky. Výkon běžně dosahuje 36 wattů, což plně dostačuje pro domácí použití. Dokonale zaschlého laku dosáhnete během zhruba 2 minut. Designové provedení působí luxusnějším dojmem a použitý plast je mnohem odolnější než u levnějších kousků. Modely u horní cenové hranice již nabízejí i praktický displej, na kterém můžete celý proces vysychání laku sledovat. 

Nad 1 000 Kč

Jestliže hledáte vhodný model do svého salonu krásy, připravte si alespoň 1 000 korun. UV lampy na nehty z této cenové skupiny mají nejvyšší možný výkon, tedy 45 W. Lak vyschne během půldruhé minuty. Zářivky s pomalým náběhem sice nesepnou okamžitě po vložení prstů, nemusíte je však každý měsíc měnit za nové. Samozřejmostí je odolný materiál a design, který ladí se stylizací většiny salonů.  

Mohlo by vás také zajímat:

My se věnujeme UV lampám na nehty, ale na internetu najdete spoustu dalších testů a recenzí, které by vás mohly zajímat. Namátkově například:

Recenze stolních grilů

Test a recenze mobilních klimatizací
Jak vybrat matraci
.

Test sušiček

Test praček

Test praček se sušičkou

Test myček

Test vysavačů

Test sušiček ovoce

Test automatických kávovarů

Test pákových kávovarů

Stolní grily (test a jak vybrat)

Test odšťavňovačů

Velký test kočárků

Test autosedaček

Srovnání myček nádobí

Testy a recenze outdoorového vybavení

Odpovědi na spotřebitelské otázky

Spotřebitelské diskuzní fórum

Lifestylový magazín

 

Průvodce domácím wellness