Miniseriál díl 2: UV Gely I

V předchozím článku Modeláž nehtů jsme lehce naťukly téma UV gelů pro nehtovou úpravu. Nyní bych se k tomuto tématu vrátila.

Na trhu jsou dostupné nejrůznější UV gely, které se liší zejména v ceně a hlavně kvalitě. Ráda bych nyní prezentovala základní dělení a to na gely jednofázové a třífázové.

Jednofázové UV gely

Gel se aplikuje z jednoho balení po celou dobu modeláže. Výhoda je, že pracujeme po celou dobu s jedním materiálem. Víme tedy, jak se gel chová, a jednofázové gely jsou pro začátečníky dle mého názoru vhodnější.

Na připravený, důkladně ošetřený nehet tedy nanášíme jednofázový gel celkem třikrát. První vrstva UV gelu je jen tenká, má za úkol povrch nehtu vyrovnat. Po vytvrzení v UV lampě přichází na řadu další vrstva. Pracujeme stále se stejným UV gelem, tentokrát nanášíme větší množství a tvarujeme tzv. C-oblouk. Poté, co proběhne proces polymerace v UV lampě, se nanáší třetí – finální vrstva téhož gelu.

Třífázové UV gely

V případě používání třífázového gelu potřebujeme tři různé přípravky. Podkladový gel opět nanášíme v tenké vrstvě, jako když lakujeme. Následuje tvarování C-oblouku. Tentokrát sáhneme po jiném balení a použijeme modelovací gel. Na závěr přichází řada na konečnou úpravu. Použijeme takzvaný top, nebo chceme-li finish gel. Ten dodá nehtům přirozený lesk.

Další lampy a gely:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *