Miniseriál díl 5: Příslušenství k modeláži nehtů

Představili jsme si základní pomůcky k modeláži nehtů, kterými jsou UV lampa a UV gely. Nyní se blíže podíváme na další příslušenství.

Něco z výbavy nehtařky je nezbytností, jiné položky práci zpříjemní, nebo usnadňují. Pokud se chystáte s modeláží začít, radím pročíst následující seznam, aneb co opravdu využijete:

Štětec. Do štětce na gel neváhejte investovat. Doporučuji vybrat opravdu dobrý, ideálně se ergonomickou rukojetí. Dále není od věci pořídit kosmetický štětec na odstranění prášku po pilování. Ale to je už nadstandart, rozhodně není nutností.

Gilotina. Neplánujte si, že budete umělé tipy stříhat nůžkami na nehty. Nebudete. Tipy se gilotinou zkrátí čistě a rovně. Nůžtičky mohou plast polámat a střih asi nikdy nebude rovný.

Pilníky. Hrubost pilníků se zpravidla pohybuje mezi 80-180, přičemž pilník s hrubostí 180 je nejjemnější a hodí se pro úpravu přírodního nehtu. Pilníky mají různou šířku, tvar buď rovný, nebo tzv. banán. Pro základní výbavu se hodí pořídit pilníky s hrubostí 180 a 100, nebo 120.

Pomerančové dřívko. Tyčinka, se kterou manikérky upravují kůžičku kolem nehtového lůžka.

Buničina. Čtverce buničité vaty. Hodí se na odstraňování laku, výpotků gelu i na čištění štětců. Někdo používá kosmetické tampony, nebo papírové kapesníky.

Dále budete potřebovat tipy k prodlužování nehtů a pomocné tekutiny. O tom si povíme více v některém z dalších článků.

Další lampy a gely:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *