Tvorba krásných nehtů – Díl 1: Modeláž nehtů

Léto je báječná příležitost ke zkrášlení. A nehty nesmí zůstat pozadu. Hezké a pěstěné nehty jsou korunou krásy. Mezi oblíbené zkrášlovací techniky patří i modeláž nehtů.

Tato technika je dnes již naprosto běžnou. Jedná se o modelaci nehtového lůžka pomocí UV gelů. Základem této techniky je úprava nehtového lůžka, případné prodloužení nehtu a následně dostavba právě zmiňovaným UV gelem. Velkou výhodou je trvanlivost materiálů. Zatímco běžné laky vydrží na nehtech mnohdy jen pár hodin, modeláž nehtů je trvalá záležitost. Vydrží, dokud nehty neodrostou. Pro hezký vzhled je potřeba odrosty doplňovat, zpravidla jednou do měsíce. Doba závisí na rychlosti, jakými nehty rostou.

A jak taková návštěva nehtového studia za účelem modeláže probíhá?

Začněte tím, že se pohodlně usadíte. Manikérka nehtíky odmastí, upraví kůžičku okolo nehtového lůžka a každý nehet jemně zmatní papírovým pilníkem. I při lehkém broušení se tvoří jemný prášek, který je třeba odstranit, například kosmetickým štětcem. Takto upravené nehty je možné modelovat, nebo uměle prodloužit. K prodlužování nehtů se používají plastové šablony, takzvané tipy. Lepí se speciálním lepidlem přímo na umělé nehty. Poté se tipy zakrátí, spilují do požadovaného tvaru a nanáší se právě onen již zmíněný UV gel. Těmto přípravkům později věnuji samostatný článek. Po úpravě gelem je možné nehty klasicky lakovat a upravovat tak, jak jsme zvyklé.

foto

Další lampy a gely: