Jak si nalakovat nehty, aby vypadaly jako gelové: těchto 5 tipů vám přijde vhod

Líbí se vám gelové nehty, ale zároveň nechcete své přírodní nehty trápit vrstvou gelu? I když jsou gelové nehty obecně velmi oblíbené, ne všechny ženy po nich touží. Není proto na škodu vědět, jak si nalakovat nehty, aby vypadaly jako gelové. Chcete poradit?

5 tipů jak si nalakovat nehty, aby vypadaly jako gelové

Chcete mít krásné a vždy upravené nehty, aniž byste museli měsíc co měsíc na doplnění nové vrstvy gelu? Pak se vám bude hodit naše pětice tipů.

    • Odmastěte nehty

    • Začněte podkladovým lakem

    • Lak aplikujte třemi tahy

    • Naneste top coat

    • Aplikujte výživu nehtů

Tip první: odmastěte nehty

Před samotným lakováním je potřeba věnovat čas přípravě vašich přírodních nehtů. Samozřejmostí je jejich zastřihnutí – případně zapilování do požadovaného tvaru. Neopomeňte ani nehtovou kůžičku. Poté nehty důkladně odmastěte – můžete použít třeba bílý ocet.

Tip druhý: začněte podkladovým lakem

Základní vrstvou při lakování nehtů je base coat neboli podkladová báze. Je to jedna ze základních znalostí, jak si nalakovat nehty, aby vypadaly jako gelové. Base coat vyplní drobné rýhy a vaše nehty krásně vyhladí. Lak se poté bude o to lépe nanášet.

Tip třetí: lak aplikujte třemi tahy

Při aplikaci barevného laku na nehty dbejte na to, abyste jej nanášeli ideálně ve třech tazích. Snažte se udělat tři plynulé tahy v rovnoměrné vrstvě. První tah veďte od středu nehtu, další dva po stranách.

Tip čtvrtý: naneste top coat

Jakmile je barevný lak všude tam, kde má být (na nehtech nejsou holá místa), pak přichází čas na aplikaci top coat neboli vrchní vrstvy. Jde o bezbarvou svrchní vrstvu, která barvu zafixuje a povrch vašich nehtů ještě více vyhladí.

Tip pátý: aplikujte výživu nehtů

Na samý závěr nezapomeňte své nehty odměnit speciální výživou na nehty. Jde o různé olejíčky, které v sobě obsahují látky, jež kůžičku okolo nehtů rozmazlí.

Další lampy a gely: