Miniseriál díl 3: UV Gely II

Protože UV gely tvoří základ nehtové modeláže, jejich tematika je velmi široká a věřím, že i zajímavá. Proto bych se jimi ráda zabývala i v druhém díle miniseriálu o UV gelech.
 
Představili jsme si základní gely třífázové a jednofázové a to v článku UV gely I. Mimo jiné v tomto článku proběhla kratičká zmínka o finish gelech. Ty slouží jako finální vrstva. Tak jako používáme při klasickém lakování vrchní bezbarvý lak, stejně funguje tzv. top. Ta poslední vrstvička, finální lesk, který dodá tomu malému dílku fazonu. Stejně tak jako ostatní gely, i topy se mezi sebou liší výrobce od výrobce. Jedno specifikum však finish gely mají. Tento gel není jen jeden – lesklý. Top si můžeme vybrat lesklý, matný, či pololesk. UV gely se vyrábí v celé škále barev, nebo s nejrůznějšími třpytkami. Výběr je opravdu rozmanitý.
 
Další samostatnou kapitolu představuje gel-lak (shellak). Přípravek, který se nanáší jako klasický lak s vlastnostmi klasických UV gelů. Aplikuje se podobně jako při klasickém lakování jedna až dvě vrstvy. Každá vrstva polymeruje v UV lampě jako gel. Oproti klasickým gelům má shellak nižší životnost, výrobce udává 1 – 3 týdny. Odolnost je závislá na kvalitě přírodního nehtu. Gel-lak je možné odstranit zbroušením, nebo acetonovým přípravkem.

Jak vidno, práce s UV gely je rozmanitá díky široké nabídce. Zkoušet, objevovat nové trendy a sledovat novinky se hned tak neomrzí!

Další lampy a gely:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *