Jak sundat nehty od Vietnamců v 8 jednoduchých krocích

Ať už přecházíte z umělých nehtů zpět na přírodní nebo nejste spokojen si návštěvou salónu, měli byste vědět, jak sundat nehty od Vietnamců doma, abyste nemuseli utrácet za další kosmetickou proceduru.

Jak sundat nehty od Vietnamců – chce to hlavně pečlivost

Pokud si chcete doma bezpečně a účinně odstranit umělé nehty a zároveň zachovat zdraví a pevnost svých přírodních nehtů, rozhodně byste neměli celý proces uspěchat. Mohli byte totiž nadělat víc škody než užitku – vždy je třeba dodržet 8 důležitých kroků.

1. Začněte péčí o nehty a nehtovou kůžičku

Začněte nanesením pečujícího oleje na nehtovou kůžičku. Ten pomáhá změkčit pokožku a poskytuje částečnou ochranu před vysušujícím účinkem acetonu, běžné složky odstraňovače laku na nehty.

2. Zastřihněte prodloužený umělý nehet

Pomocí nůžek na nehty opatrně zastřihněte rozšířenou část umělého nehtu, která přesahuje vaše přírodní nehtové lůžko. Buďte opatrní, abyste se vyhnuli stříhání přírodního nehtu.

3. Odpilujte gelovou vrstvu

K pilování můžete použít buď specializovaný pilník určený k odstraňování gelu, nebo běžný pilník na nehty. Zpočátku používejte pilník s hrubší zrnitostí a jak se budete blížit k přírodnímu nehtu, přejděte na pilník s jemnější zrnitostí. Cílem je vypilovat nebo obrousit co nejvíce gelu a zároveň dávat pozor, abyste nepoškodili svůj přírodní nehet. Na nehtu ovšem tenkou vrstvu gelu vždy ponechte.

4. Odmočte zbytek gelu

Rozstříhejte acetonem napuštěný vatový kosmetický tampon na čtvrtiny. Na každý nehet přiložte čtvrtinu a přikryjte ji fólií, abyste ji zajistili na místě. Nechte vše přibližně dvacet minut působit.

5. Jemně odstraňte změklé zbytky gelu

Změklý gel bude poddajný. Pomocí zatlačovače kůžičky nebo přiloženého nástroje ze sady na manikúru proto jemně nadzvedněte a odstraňte zbytky gelu. Pokud některé zbytky gelu zůstanou ještě tvrdé, opakujte proces namáčení acetonem ještě několik minut.

6. Vyhlaďte a vyleštěte povrch nehtů

Pomocí leštičky s jemnou zrnitostí vyhlaďte z povrchu nehtů zbytky gelu. Vyvarujte se nadměrného leštění, abyste zabránili ztenčení nebo poškození přírodního nehtu.

7. Očistěte a hydratujte

Důkladně si umyjte ruce, abyste odstranili veškeré stopy acetonu nebo zbytky gelu. Aplikujte hydratační krém, abyste zvlhčili ruce a nehty, a zaměřte se také na oblast kůžičky.

8. Vyživujte a ošetřujte

Proces zakončete nanesením vyživujícího oleje na nehty a nehtovou kůžičku. Ten pomáhá obnovit vlhkost a živiny ztracené během procesu odstraňování a působí proti vysušujícím účinkům acetonu.

Další lampy a gely: